Henryk Raston

par prezes  -  25 Mars 2013, 18:12  -  #pot pourri

... zmarł 12 marca 2013 r. Cześć Jego pamięci!

Kopia ogłoszenia na stronie Stowarzyszenia Inżynierów Polskich w Kanadzie:

Pan Henryk Raston nie żyje


Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że we wtorek, 12 marca 2013 o godzinie 23:25, zmarł nasz Kolega, Henryk Raston, jeden z najstarszych i najbardziej oddanych członków SIP OT, człowiek prawy i o wielkim sercu, Wielki Polak i Patriota.

Pan Henryk zmarł we śnie, w szpitalu St. Michael's, gdzie przebywał przez ostatnie dwa tygodnie w wyniku chwilowej utraty przytomności.

Od listopada przebywał w domu dla seniorów przy Sherbourne St. Jego żona Wanda przychodziła do Niego codzień i spędzała z Nim wszystkie dni. Pan Henryk bardzo cierpiał przez ostatnie dwa tygodnie, był słaby i nie mógł utrzymać się na nogach. Bezpośrednią przyczyną odejścia był skrzep, który w ostatnich dniach przeszedł przez naczynia krwionośne i zablokował jelita.

Do ostatnich miesięcy swojego życia Pan Henryk pamiętał i myślał o nas. Przekazał nam przez żonę pozdrowienia na ostatni opłatek SIP OT w styczniu.

Pan Henryk już dzisiaj nie cierpi. Odszedł na wieczny odpoczynek po ostatnim namaszczeniu.



Pour être informé des derniers articles, inscrivez vous :