spotkanie z autorem Stanisławem (kilknij żeby poczytać i pooglądać)
Pan Stanisław, czyli po naszemu Ralc, oficjalnie zaprezentował swoją - a raczej o sobie - książkę. Odbyło to się w klubie SPK na Beverley wczoraj, 23 kwietnia 2015 roku. Grupa sympatyków, a raczej znajomych zebrała się tam aby wysłuchać pana Edwarda Zymana, który opowiedział to co mu Ralc opowiedział o swoim kresowym, wojennym, imigracyjnym, lotniczym i prywatnym życiu. Nie omieszkał, jakżeby inaczej, wspomnieć o tym jaki ten nasz Stanisław był dowcipny, jaki miał cięty język i jak uciekał się do podstępów żeby wygrać w życiu.
Nie było mowy o brydżu i o sukcesach Ralca w tej dziedzinie, więc ja, twój prezes, rzuciłem pytanie: kto Cię (tak pięknie) nauczył grać w brydża? Okazało się, że był to kapelan/major (nazwisko wyleciało mi z głowy), którego tak pasjonował go brydż, że junaka Ralca wciągnął do tej gry ku naszemu utrapieniu. Tak między nami, to chciałbym bardzo poznać tego księdza/brydżystę po to, aby:
- potwierdzić oficjalną teorię naszego kolegi, że uczył go ktoś który sam nie umiał grać (a z tego poważny problem klubowy),
- podziękować temu nauczycielowi za to co nam przysporzył.
/image%2F0562638%2F20251113%2Fob_5f2e38_2025-11-13.png)













